ЦСКА Москва съкруши Трабзонспор и завърза борбата в Група В

ЦСКА се оказа прекалено високо препятствие за лидера в Група В Трабзонспор и го разгроми с 3:0 на стадион „Лужники" в Москва. Така руските „армейци" категорично спечелиха ранната среща от вторничната програма на 3-ия кръг в Шампионската лига, с което свалиха турския клуб от първото място.

Котд'ивоарският голмайстор на ЦСКА Сейду Думбия наниза две от попаденията за своя отбор, а другият гол бе дело на резервата Александър Цауня. Така Думбия има вече 4 гола на сметката си в Шампионската лига, след като в Премиер лигата на Русия се е разписвал 16 пъти в 25 мача.

ЦСКА Москва се изравнява на върха в класирането на Група В, след като вече има 4 точки - точно колкото днешната си жертва Трабзонспор. Интер и Лил окупират съответно второто и третото място с 3 и 2 пункта, като от 21:45 часа френският шампион приема „нерадзурите" на стадион „Лил-Метропол".

Това бе първи успех за „синьо-червената" команда на Леонид Слуцкий, с която за момент феновете на тима бяха разсеяни от негативната поредица в руския шампионат. Там ЦСКА се смъкна на второ място и сдаде лидерството на Зенит, след като записа само два успеха в последните си 10 двубоя.

Срещата беше доста динамична, въпреки че не бяха отправени много точни удари към двамата вратари. През първото полувреме Вагнер Лав рано-рано имаше шанс да се разпише, останал сам срещу противниковия страж Зенгин, но се провали. Малко по-късно пък Алан Дзагоев за малко не повтори головия си удар срещу Интер, но топката премина на сантиметри от гредата.

В 29-ата минута обаче Сейду Думбия откри резултата при втория си сериозен опит да отбележи, след като основен принос за гола имаше Лав, който асистира - 1:0.

След почивката Трабзонспор наложи силен териториален натиск, но трудно стигаше до чисти ситуации в наказателното поле на Габулов, който на два пъти все пак се намеси решително, за да предотврати изравняването.

Точно когато гостите изглеждаха уверени в своя контрол над срещата, резервата Цауня се възползва от втората асистенция на Лав и с едно докосване не остави шансове на Зенгин за 2:0.

До края на двубоя дори остана за още един гол, дело на Думбия, който материализира подаване на Дзагоев, дошло при бърза контраатака на „армейците" - 3:0.