ЦСКА Москва с драматичен успех в Евролигата

ЦСКА (Москва) удържа опит за забележителен обрат на Локомотив (Краснодар) и спечели с 94:93 (29:18, 19:22, 20:28, 26:25) в среща от осмия кръг на втората предварителна фаза на баскетболния турнир за мъже Евролига. ЦСКА се изкачи начело на група "F", докато Локомотив е на петото място.

Мачът започна ударно за московчаните и те бързо набраха преднина срещу обърканите си съперници, като разликата на почивката беше цели осем точки. Тя обаче не се задържа.

ЦСКА дръпна с още осем точки аванс в началото на третата четвъртина, но обратът започна след 2:27 минути игра в тази част при точна стрелба от зоната за три точки на Симас Ясаитис. Последва серия от 19:3 точки в полза на Локомотив само в рамките на 3:27 игрови минути, а в края на третата четвъртина резултатът вече беше равен при 68:68.

ЦСКА започна по-добре и четвъртата част на мача, но Андрей Зубков наниза тройка за 74:72 в полза на Локомотив след 1:49 игра, а последвалият кош на Маркъс Уилямс увеличи преднината на гостите на четири точки. Те поддържаха аванса си до изтичането на близо седем минути от последната четвъртина, но ЦСКА се разигра и дори успя да поведе с 92:91 при две последователни тройки на Милош Теодосич в рамките на по-малко от минута.

Гостите от Локомотив обаче не бяха показали последния си коз, като това се случи едва девет секунди преди финалната сирена. Тогава Дерик Браун даде наново аванс на своя тим с фамозна забивка, но и самият той не очакваше финалната развръзка. Ричард Хендрикс направи нарушение едва четири секунди преди края, а Аарън Джаксън вкара два пъти от линията за крайното 94:93 в полза на ЦСКА.

Серията в края направи Милош Теодосич най-резултатен в мача. Сърбинът завърши с 25 точки, докато за Локомотив с 23 се отчете другият герой от последните секунди - Дерик Браун.