ЦСКА Москва победи шампиона Макаби Тел Авив

снимка: euroleague.net

ЦСКА Москва записа втора поредна победа в група "В" на Евролигата. Руският тим победи у дома шампиона Макаби Тел Авив (Израел) с 99:80 точки във втория кръг.

Домакините спечелиха мача след силна игра в третата част, която взеха с 32:13. Така ЦСКА взе реванш за загубата от Макаби на полуфиналите в турнира през миналия сезон. Сони Уиймс беше най-резултатен за победителите с 18 точки, а Саша Каун добави 17 точки.

Милош Теодосич се отчете с 15 точки и 11 асистенции. Андрей Воронцевич записа "дабъл-дабъл" - 13 точки и 11 борби. За гостите 18 точки реализира Брайън Рандъл, а 14 точки вкара Силвън Ландсбърг. В група "С" Байерн (Мюнхен, Германия) победи гостуващия Панатинайкос (Гърция) с 81:75 точки в първия в историята официален мач между двата отбора.

Домакините спечелиха срещата след силна игра в четвъртата част, в която Душко Саванович вкара пет тройки, две от тях в последните две минути. Саванович завърши мача с 20 точки, а Нихад Дедович добави 14 точки. За Панатинайкос се отличи Естебан Батиста с 18 точки и 7 борби.

В друга среща от групата Фенербахче (Турция) се наложи над Туров (Полша) с 91:76 точки като гост след 27 точки на Андрю Гудлок. Турският тим започна мача със серия от 13:0 и водеше в резултата през всичките 40 минути. Дамян Кулиг се отчете с 23 точки и 8 борби за домакините. Испанският шампион Барселона (Испания) спечели гостуването си на Емпирио Армани Милано (Италия) със 78:63 точки и записа втори успех в група "С".

Алехандро Абринес беше най-резултатен за Барселона с 21 точки, Тибор Плайс се отчете с 16 точки, а Дешон Томас реализира 12 точки и 5 борби. За Армани с 15 точки завърши Даниъл Хакет. В група "Д" Нептунас (Литва) спечели срещу гостуващия Цървена звезда (Сърбия) с 83:81 точки.

Валдас Василиус отбеляза победния кош 3.2 секунди преди сирената. За Нептунас това беше първа победа в историята в Евролигата. Дейвидас Гайлиус беше най-резултатен за Нептунас с 19 точки и 7 борби. За Цървена звезда с 23 точи и 6 асистенции завърши Маркъс Уилям, а 16 точки записа Яка Блажич. В другия мач от група "Д" Галатасарай (Турция) победи Валенсия (Испания) със 71:64 точки.