ЦСКА (М) стана шампион на Русия за 4-ти път

ЦСКА (Москва) спечели 4-та титла на руската Премиер лига, след като завърши наравно 0:0 като домакин на Кубан (Краснодар) и в 29-ия кръг на шампионата триумфира официално с короната.

Московските „армейци" имаха достатъчно възможности за гол в хода на двубоя, но така и не можа да разпечата вратата на гостите.

За Кубан 64 минути игра българският национал Ивелин Попов, като беше заменен от сенегалеца Ибраима Балде.

След 29 изиграни мача ЦСКА е убедителен и вече недостижим лидер с 64 точки, докато вторият Зенит има 58 пункта и двубой по-малко, но вече не може да се пребори с „армейците".

Дори двата тима да завършат с равен брой точки в актива си, ЦСКА пак ще е шампион заради факта, че има 1 победа повече в първенството.

Анжи (Махачкала) ще се бори за третото място, което е окупирал към момента с 50 точки, докато Кубан пропусна възможността да измести Ето'о и компания от топ 3, тъй като вече има 48 пункта и мач повече.

Първото полувреме беше за отбора на ЦСКА, който атакуваше повече, но защитата на южняците не се огъна. В края на полувремето пред вратата на Кубан стана доста горещо, но топката така и не влезе в мрежата.

За Акинфеев на вратата на ЦСКА обаче работа практически нямаше. След почивката Кубан започна активно, изпълни три поредни ъглови удара, но отново нямаше проблеми за националния вратар на Русия.

След напускането на българския нападател на краснодарци, домакините отново взеха инициативата, но така и не успяха да стигнат до гол.

ЦСКА стана шампион на Русия и през 2003, 2005 и 2006 година. Ако броим титлите на СССР, то „армейците" са най-успешният клуб в страната си с 11 трофея.

Веднага след последния съдийски сигнал резервите нахлуха на терена, за да поздравят колегите си, които играха днес. След това пък всичките футболисти вдигнаха на ръце треньора си Леонид Слуцки, за когото това е първа шампионска титла.

До момента 42-годишният специалист има само един трофей- Купата на Русия през сезон 2010/2011.

Последни на терена влязоха контузеният сръбски полузащитник Зоран Тошич с патериците, както и президентът Евгений Гинер, който отвори бутилката с шампанско и веднага отпи от него.

"За всички наши фенове, искам да им кажа, че тази титла е за тях, азяви треньорът на ЦСКА (Москва) и след това се обърна към привържениците: Вие сте основната сила на ЦСКА. ЦСКА винаги ще бъде първи с такива привърженици.