ЦСКА изравни серията срещу Марица

Шампионът ЦСКА-Демакс се завърна в битката за титлата от държавното волейболно първенство за жени с гръмка победа с 3:0 (25:20, 25:18, 25:23) над пловдивския Марица.

С това "червените" изравниха серията при 1:1 победи, като решителният трети мач е насрочен за четвъртък от 18 часа в Пловдив.

ЦСКА беше далеч по-концентрираният отбор в зала "Васил Симов" и заслужено спечели мача, въпреки че пловдивчанките се опитаха да се противопоставят в първия и третия гейм.

Началната част беше спечелена най-вече с психика от страна на "червените", за които два аса в самия край заби Симона Димитрова.

Вторият гейм беше безпогрешен за волейболистките на ЦСКА, които поведоха и с 13:9 в последния. След няколко разигравания Марица успя да обърне резултата и дори да поведе с два пункта, но отличната игра на домакинките в атака им спечели срещата и те изравниха серията.

Гергана Димитрова завърши с 20 отбелязани точки за ЦСКА, а Симона Димитрова добави други 12 успешни атаки. За Марица с 11 пункта се отчете Милена Димова.