ЦСКА изпусна Литекс в тежка битка в Ловеч

Литекс и ЦСКА не оправдаха очакванията за хубаво дерби между двата отбора, като в мач от 22-ия кръг на А група, като в Ловече двата отбора завършиха при 0:0.

Срещата не впечатли с футболни изпълнения, като това се дължеше най-вече на тежкия терен на Градския стадион в Ловеч, който едва тази сутрин беше изчистен от падналия сняг.

Все пак положения в срещата имаше, като и двата отбора могат да съжаляват, че не спечелиха срещата. Заради заледените участъци пък пробивите липсваха и играчите заложиха на постоянни центрирания.

Това е и първата точка, която ЦСКА взима като гост на отбор от топ 7 през този сезон, като това изкачи “армейците“ на 3-о място с актив от 39 точки. В същото време Литекс изпусна да оглави класирането, като се изравни в класирането с Лудогорец – 47 точки. Шампионите обаче са с мач по-малко.

В началните минути Литекс установи контрол върху средата на терена, но не последваха опасности за за Мболи. Тодор Янчев пък успя още в 12' да си изкара жълт картон след грубо нарушение срещу Славчев.

На тежкия терен в Ловеч двата отбора трудно организираха атаки, а в същото време при груб фаул Апостол Попов получи втория жълт картон в срещата, но и се контузи. В 28' беше най-добрият момент, но Мболи изпревари Джордан в последния момент.

В 32' двата отбора си размениха по една опасност, като Джордан стреля много опасно, но над вратата, а удар на Сидибе с глава се озова в ръцете на Евгени Александров. Непростим пропуск направи Божиков, който от 3 метра прати топката над вратата на Мболи.

След почивката играта по никакъв начин не се промени, а двата отбора едва сглобяваха смислени атаки. По-опасно беше пред вратата на М'Боли, където последваха няколко центрирания, но не особено опасни. Последва и опасен момент пред вратата на Литекс, но Милисавлевич се засуети в пеналта и топката му бе отнета.

"Червените" заиграха далеч по-добре в следващите минути и се стигна до няколко опасни пробива в половината на Литекс, но защитата в оранжево успя да се справи с набезите и да запази вратата си суха. В 79' пък Джазула можеше да донесе победата на своите, след като Попов стреля мощно от дистанция, но М'Боли се намеси.

В заключителните 10 минути ЦСКА изпусна победата, след като Емил Александров се намеси решително при няколко отлични атаки, а включително изби и удар на свой съотборник, който можеше да донесе 3-те точки на "червените".

В добавеното време пък при единоборство Антон Неделяков получи ужасна контузия, като първоначалните съмнения са за счупен глезен.