ЦСКА и Локо (Сф) не успяха да си отбележат гол и оставиха интригата за реванша

Отборите на ЦСКА и Локомотив (София) завършиха 0:0 в първия ¼ финал за Купата на България.

Срещата се игра пред близо 1000 зрители на стадиона в Своге заради домакинството на столичните "железничари", които нямат лиценз за съоръжението в квартал "Надежда".

Много хора бяха застанали зад оградите на стадиона и наблюдаваха срещата от близката горичка. Двата отбора имаха своите шансове в мача. ЦСКА удари две греди в началото и в края на мача, а веднъж страничния стълб помогна и на Томаш Черни.

ЦСКА и Локомотив (Сф) си разделиха по едно полувреме. В началото „червените" бяха по-активния отбор, като създадоха няколко опасности, а Мартин Камбуров удари гредата. Локо (Сф) успя да се съвземе през второто полувреме и бе близо до гола в последните 15 минути на мача, но гредата и вратаря Черни спасиха ЦСКА. В последната минута резервата Спас Делев също нацели страничната греда.

Треньорът на ЦСКА Милен Радуканов направи повторен дебют начело на "червените". Той избра Мартин Камбуров в предни позиции подпомаган от Сержиньо, Присо и Варела.

За отбора на Локомотив (София) Емил Велев заложи в атака на Антонио Павлов, Бранимир Костадинов, Даниел Пеев и Бранимир Костадинов. Емил Велев и Милен Радуканов са се срещали в турнира за Купата на България, когато през 2011-та година на финала ЦСКА победи Славия.

ЦСКА бе по-опасният отбор през първото полувреме. „Червените" имаха няколко добри възможности, които не бяха използвани от Мартин Камбуров. Веднъж и гредата помогна на Божидар Митрев.

Първият по-сериозен шанс за „червените" дойде в 5-та минута, когато Венци Василев стреля опасно с глава от близо след центриране от фаул. В 15-та минута бе най-добрият момент за ЦСКА. Мартин Камбуров удари греда след добра атака на Присо и Сержиньо.

Веднага след това от близо три метра Камбуров стреля с глава в ръцете на вратаря Божидар Митрев. Напъните на „железничарите" не бяха достатъчни за нещо по-опасно пред вратата на Томаш Черни. Изобщо домакините нямаха никакво положение, от което можеше да излезе нещо интересно.

В последната минута на полувремето Присо излезе сам срещу Митрев, но си скъси много ъгъла и вратаря му отне топката. На полувремето Емил Велев реши да направи две смени за да раздвижи играта на своите футболисти.

В игра се появи бившия играч на ЦСКА Маркиньос, който замени Димитър Телкийски. Освен бразилеца, Велев смени Антонио Павлов с Крум Бибишков в опит да изостри атаката на своя тим.

Още с първото си докосване Маркиньос навлезе към наказателното поле отдясно, но подаде неточно към дъгата на наказателното поле. В 53-та минута след добра атака на „червените" Камбуров достигна топката на аутлинията и я върна към Венков, който шутира силно, но Митрев се справи.

Локомотив (Сф) започна да бъде по-агресивен в предни позиции. Милен Радуканов реагира като пусна в игра Спас Делев за ЦСКА. Почти веднага Спас Делев направи дълъг пробив по лявото крило и намери Вареля вдясно. Уругваецът обаче пробва да стреля, но там двама защитници успяха да блокират удара му.

В 75-та минута дойде най-доброто положение за отбора на Локомотив (София). Крум Бибишков с много красиво изпълнение удари гредата. Нападателят получи топката след хубав пробив на Евертон Джилио-Том, и с пета изненада вратаря, но топката се удари в гредата.

В 81-та минута Крум Бибишков успя да отбележи и гол, който обаче бе отменен от страничния съдия заради засада. Пет минути преди края на редовното време Маркиньос шутира много силно от пряк свободен удар от близо 30 метра, но Черни успя да избие. Малко след това Спас Делев бе изведен добре отляво, но ударът му мина близо до страничната греда.

В последната минута ЦСКА можеше да изтръгне трите точки като Делев повтори красивото изпълнение на Бибишков и също с пета нацели гредата.