ЦСКА и Ботев разделиха точките в здраво дерби на "Армията" (СНИМКИ)

Отборите на ЦСКА и Ботев (Пд) завършиха наравно 0:0 в бойко дерби, изиграно днес на ст. "Българска армия" в столицата.

Срещата от 7-ия кръг на "А" група предложи много битка и някои интересни моменти пред двамата вратари, но за съжаление на феновете - липсваха единствено головете. Шансове за отбелязването на такива имаше, но и двата тима пропиляха някои възможности. "Армейците" доиграха срещата и с човек по-малко, след като в добавеното време Джаксън Менди бе изгонен за претенции към главния съдия.

Така ЦСКА остава със само една победа от началото на сезона и актив от общо 8 точки, който отрежда на "червените" девето място във временното класиране на "А" група. Ботев от своя страна увеличи актива си на 14 пункта, но оставайки на точка зад отборите на Литекс и Лудогорец.

Новото попълнение на ЦСКА Брайън Хауърд остана на резервната скамейка, докато малийският гигант Мамади Сидибе изобщо не попадна в групата на „армейците" за срещата. Атаката на ЦСКА бе предвождана от Емил Гъргоров, докато Косоко и Марсиньо помагаха на национала. Тодор Янчев, Ивайло Чочев и Николай Дюлгеров стартираха в средната линия, а Антон Карачанаков остана на пейката.

Станимир Стоилов имаше някои проблеми в атака за днешния мач, но продаденият на Майнц 05 Тодор Неделев бе на разположение на наставника. Мариян Огнянов, Анисе, Тодор Неделев и Ромарио трябваше да тревожат отбраната на „червените", а Борис Галчев и Томаш Иршак оформиха обичайното си партньорство в средната линия.

Дербито на ст. „Българска армия" стартира спокойно, като двата тима действаха предпазливо в първите минути на мача. В 11' Томаш Иршак опита специалитета си и стреля от дистанция, но сънародникът му Томаш Черни улови. В 18' ЦСКА разигра добра контраатака, но Марсиньо се засуети и загуби топката.

Двата тима започнаха да поглеждат към противниковите врати, а в 19' и Ромарио изпробва късмета, но пращайки топката в аут. Малко след това Адам Стаховяк трябваше да се намесва, избивайки удар в очертанията на Ивайло Чочев.

Постепенно се стигна до 22', когато сантиметри разделиха „червените" от откриване на резултата. Емил Гъргоров центрира от ъглов удар, а капитанът Валентин Илиев засече топката с глава. Кълбото се насочи към близкия ъгъл, но срещна външната част на гредата и излезе в аут.

Половин час след началото отборът на Ботев успя да вкара топката в мрежата на ЦСКА, но страничният рефер развя флага си за засада. Мариян Огнянов намери Анисе, който отбеляза, но мадагаскарецът се намираше зад защитата.

Минута по-късно „канарите" пропиляха най-чистия си шанс до момента. Тодор Неделев успя да пусне пас през няколко футболисти за Огнянов, като бившият футболист на Левски бе напълно сам срещу Томаш Черни. Вместо обаче да отбележи, нападателят си поведе лошо топката и не успя да отправи удар.

Малко преди почивката и двата тима си размениха по един шанс, но нулевото равенство се запази. Първо Тодор Неделев не успя да намери очертанията след страхотна атака на Ботев, а малко по-късно Стаховяк изби изстрел на Марсиньо от пряк-свободен удар.

И през втората част на ст. „Българска армия" продължи да бъде интересно, като ситуации пред двамата вратари не липсваха.

В 51' удар на Неделев излезе в аут, а в 55' ЦСКА отново не успя да се възползва от прекрасен шанс. Емил Гъргоров получи чудесно подаване от Марсиньо и стреля от чиста позиция, но топката мина на сантиметри от рамката на вратата.

Гостите отговориха в 63', когато и Ботев пропиля стопроцентова възможност в своя полза. Десният бранител Йордан Христов се включи добре и центрира, като топката попадна в непокрития Мариян Огнянов. Нападателят на гостите обаче стреля право в центъра на вратата, позволявайки на Томаш Черни да спаси.

В 69' Стойчо Младенов извърши двойна смяна, а официален дебют за „червените" записа англичанинът Брайън Хауърд. В игра се появи и Антон Карачанков, който замени Омар Косоко

И до края на срещата двата тима продължиха да се надиграват, търсейки възможности за реализиране на победно попадение. В 82' Тодор Неделев се опита да отбележи с изстрел от движение, но звездата на "канарите" стреля неточно. Малко след това Марсиньо успя да намери Ивайло Чочев, но изстрелът с глава на младока прелетя над вратата.

Малко преди края на "Българска армия" се стигна и до изблик на нерви, а в резултат на това помощник-треньорът на домакините Анатолий Нанков бе изгонен на трибуните. В добавеното време самообладание не показа и Джаксън Менди, който също бе отстранен за претенции към съдията.