ЦСКА и Апоел Ирони не успяха да се победят

ЦСКА завърши наравно 1:1 с тима на Апоел Ирони Кирят Шмона в поредната си контрола на холандска земя. „Червените" изиграха едно слабо първо полувреме, където получиха гол, но успяха да изравнят през втората част.

ЦСКА започна с новите попълнения Янис Зику и Жуниор Мораеш, подпомагани от Платини, Делев и Нелсън. Малко преди началото на мача Тодор Янчев получи някакво разтежение и не започна двубоя.

Още във втората минута Спас Делев пробва да излъже вратара на границата на наказателното поле, но стража изби. Най-доброто положение за „червените" през първата част бе силен удар на Борис Галчев от воле, но вратаря със сетни усилия изби в корнер. В последната минута на полувремето Апоел поведе в резултата чрез Барак Бадаш. Нападателят получи топката зад гърба на отбраната и останал сам срещу Караджов нямаше проблеми да се разпише за 1:0.

В началото на второто полувреме Милен Радуканов смени Мораеш, Коце Стоянов и Караджов. Малко по-късно Зику отстъпи мястото си на Живец. В 70-та минута ЦСКА стигна до изравнително попадение. Спас Делев центрира в наказателното поле и Павел Виданов с глава бе точен за 1:1.

След гола и двата тима показаха добра игра. ЦСКА започна да пресира повече съперника и го затрудняваше максимално. Мишел Платини и Спас Делев нямаха шанс при своите опит за гол. В даденото от съдията продължение Делев с мощен удар от далеч затрудни вратаря Амос, кото изби в корнер.

Така ЦСКА записа първото си равенство на холандска земя. Следващата проверка на "червените" е на 23 юли срещу Де Граафшап.

ЦСКА - Ирони Кирят Шмона (Израел) 1:1 (0:0)

голмайстори: 0:1 Барак Бадаш 44, 1:1 Павел Виданов 70

Съставът на ЦСКА: Караджов (46-Макенджиев), Виданов (90-Попов), Стоянов (46-Дечев),  Кабрера, Трифонов, Галчев, Делев, Зику (56-Живец), Нелсън (87-Карачанаков), Платини, Мораеш