ЦСКА е вече три от три на лагера в Турция

Лидерът в "А" група ЦСКА спечели и третата си приятелска среща в Турция, след като днес "червените" се наложиха с 1:0 над полския Шльонск.

Единственият гол в сблъсъка отбеляза Маркиньос десетина минути преди почивката, когато бразилецът с български паспорт реализира след изпълнение на ъглов удар.

И този път наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов заложи на експериментален състав, давайки възможност и на голяма част от своите резервни състезатели.

В началото на втората част пък се стигна до куриозна ситуация, след като "армейците" започнаха полувремето без вратар. Бързо обаче играчите на двата тима информираха рефера, че българският тим играе с човек по-малко на терена.

За ЦСКА това е трета победа на лагера в Турция след записаните успехи над Аален и Металист Харков.

Наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов постави Уваренко под рамката на вратата, а Попов, Причиненко, Крачунов и Кукоч  започнаха в защита. Сънди, Жуан Фелипе, Милисавлевич, Тони Силва и Маркиньос започнаха в средата на терената, докато Николич оглави атаката.

Още в самото начало попадение на Милисавлевич бе отменено поради засада, а след няколко добри атаки ЦСКА успя да открие реултата. В 34' Маркиньос бе оставен непокрит след изпълнение на корнер, като бразилецът засече кълбото на далечна греда и изведе "армейците" напред - 1:0.

В края на полувремето Жуан Фелипе можеше да удвои, но удар на бразилеца срещна гредата.

Второто полувреме стартира с активна игра на полския тим, като още в 48' Ел Харуби трябваше да спасява в корнер.

Скоро след това отново Жуан Фелипе опита да отбележи, но опитът за прехвърлящ удар на бразилеца прехвърли и вратата пред него.

Девет минути преди края тимът на Шльонск стигна до изравнителен гол, който обаче също не бе зачетен поради засада.