ЦСКА даде шанс на Лудогорец с провал на "Бончук"

Лидерът в А група ЦСКА записа втори пореден мач без победа, след като "червените" стигнаха само до 0:0 при наглед лесното гостуване на предпоследния в класирането на А група Марек в Дупница.

Втората част беше изцяло за ЦСКА, като „червените” изпуснаха 2-3 чисти положения, а в 73’ Фелипе пропусна да се разпише и от дузпа, пращайки топката в аут. В заключителните минути се игра изцяло пред наказателното поле на Марек, но домакините успяха да стигнат до равенството.

В края на мача пък съдията Антон Костадинов изпусна мача от контрол, като всяко негово решение беше бурно оспорвано най-вече от играчите и треньорите на ЦСКА. Освен това в 83’ не беше отсъдена дузпа за ЦСКА за грубо нарушение след закъснял шпагат срещу Милисавлевич.

Равенството обаче е добре дошло за преследвача на ЦСКА и основен конкурент за титлата – Лудогорец, който може да скъси преднината на „червените” на само 3 точки няколко кръга преди края на първата част от шампионата. По-късно днес шампионите играят с Локомотив (София).

ЦСКА е пръв в класирането с 38 точки. Марек остава на 11-о място с 12 пункта.

Двубоят почна с надмощие на ЦСКА, но лошият терен на "Бончук" не позволяваше на "червените" да разгърнат своя технически арсенал в нападение. Първтото по-интересно положение беше пред вратата на Дивиш, като Бибишков овладя добре и се понесе към вратата, но се засуети и топката му беше отнета.

В следващите минути за гостите се разигра Фелипе, който се отчете с две остри центрирания в наказателното поле, но съотборниците му не успяха да се възползват. В първите минути на срещата водещият голмайстор на ЦСКА Буш рядко играеше с топката, а от това страдаше играта в нападение на столичани.

До края на полувремето статуквото на терена се запази, като "червените" доминираха, но без особен резултат. Единственото добро положение дойде в 43', когато Буш за пръв път се освободи от защитата и стреля, но Михайлов успя да спаси - 0:0 след много скучни 45 минути.

Втората част почна в подобно темпо, но стереотипът беше нарушен в 54'. Венци Василев проби на скорост отляво и пусна перфектен пас за Буш, който от 3 метра като по чудо прати топката в аут - фрапантен пропуск.

Атаките на ЦСКА отляво зачестиха, като домакините имаха сериозни проблеми с Василев и Соарес, но на два пъти нападателите на "армейците" пропускаха от добри позиции. На терена пък се появи и Жоаким, като Стойчо Младенов се опита да увеличи атакуващата мощ на своите.

В 73' се стигна до много любопитна ситуация. След корнер Тунчев игра с глава и едва не отбеляза, но Михайлов успя да спаси. Последва центриране на Рибейро, което беше спряно от лакътя на Мартин Димитров - дузпа за ЦСКА. Зад топката застана Жоан Фелипе, но той стреля в аут - все още 0:0.

10 минути минаха след пропуска преди ЦСКА отново да застраши вратата на съперника. Милисавлевич нахлу в наказателното поле и беше покосен с шпагат от защитник. Съдията обаче се поколеба и реши да не отсъжда втора дузпа за "червените", въпреки явния контакт.

2 минути преди края на редовното време се получи разбъркване в наказателното поле, където отново Буш беше на 3 метра от вратата, но ударът му беше париран от защитник. До края "армейците" така и не стигнаха до гол, давайки шанс на Лудогорец да съкрати разликата от 6 точки.