ЦСКА би с дузпи украинци в контрола, но загуби Платини

снимка: cska.bg

Без новите попълнения Спас Делев и Игнасио Варела ЦСКА стигна до драматично равенство 1:1 в контролния си мач от турнира „Голд Сити" с украинския Александрия.

При изпълнението на дузпи обаче играчите на Миодраг Йешич се оказаха по-точни и спечелиха рулетката с 6:5, като така продължават напред в състезанието и ще играят с победителя от мача Торпедо (Москва) - Заглебие.

Съперникът на „червените" демонстрира голямо уважение към 31-кратните шампиони преди срещата, след като запозна феновете си със славната им история, но футболистите на терена се отнесоха изключително грубо към играчите на Миодраг Йешич.

Съдията на срещата позволи прекалено свободна игра, от което се възползваха украинските футболисти, за да направят редица брутални влизания. Потърпевши от неспорсменските прийоми станаха най-вече Мишел Платини и Лукаш Саша.

Бразилският стрелец бе сменен принудително в 44-ата минута след поредно безумно влизане в краката му, а на негово място се появи Нджонго Присо.

В 62-ата минута бе отбелязано първото попадение в мача, което за съжаление падна във вратата на резервния страж на „армейците" Анатоли Господинов - Бровченко бе изведен сам срещу него и с елегантен финт го преодоля, след което без проблеми прати топката в опразнената мрежа за 0:1.

В 89-ата минута обаче резервата Илияс Кириакидис центрира страхотно в наказателното поле и Нджонго Присо засече кълбото неспасяемо за вратаря на Александрия - 1:1. Така изходът от двубоя трябваше да бъде решен след изпълнение на дузпи. Там „червените" спечелиха със 6:5, като официалният сайт не даде пояснения кой е станал автор на попаденията.

„Червените" организираха няколко качествени акции към противниковата врата, но с неуспешни опити за гол се отчетоха Платини, Мартин Камбуров и Серж Нюаджи през първото полувреме.

След почивката логично старши треньорът Миодраг Йешич пусна изцяло нова единайсеторка, като единствено Божидар Стойчев и Юлиян Илиянов не записаха игрови минути.

ЦСКА стигна до две по-сериозни положения за гол след почивката бе създадено след добро центриране на Ивайло Чочев към Нюаджи. В последният момент защитник изчисти в корнер и не можа да се стигне дори до опасен удар.

В 84-ата минута пък Венци Василев направи шокиращ пропуск, като от 3 метра на празна врата не можа да прати топката в очертанията и прехвърли горната греда.

Иначе през първото полувреме играчите на Александрия успяха да контузят Платини, а в самото начало опитаха да направят същото със Саша, като в нито една от ситуациите съдията не отсъди нарушение.

Това бе петата контрола на ЦСКА от началото на подготовката. До този момент „червените" имаха три равенства - срещу Сервет, Симург и УФА и успех над австрийския Вакер.

Титуляри на ЦСКА: 12. Томас Черни, 11. Иван Бандаловски-к, 19. Апостол Попов, 66. Пламен Крачунов, 4. Михаил Венков, 8. Лукас Саша, 17. Анисе, 10. Сержиньо, 14. Серж Нюаджи, 22. Мартин Камбуров, 23. Мишел Платини

Резерви: 1.Анатоли Господинов, 85. Божидар Стойчев, 6. Костадин Стоянов, 30. Васил Попов, 31. Юлиян Илиянов, 21. Венцислав Василев, 25. Ангел Грънчов, 55. Илияс Кириакидис, 7. Петър Витанов, 18. Ивайло Чочев, 99. Нджонго Присо, 15. Станко Йовчев, 45. Григор Долапчиев.