ЦСКА би Марек в първата си контрола

Отборът на ЦСКА започна с победа лятната си подготовка, след като се наложи с 2:1 над новака в А група - Марек на стадиона в Самоков. Двата тима бяха затруднени от лошия терен, но все пак направиха един нелош за родните стандарти двубой.

Новото попълнение на "червените" Еденилсон Бергонси, дошъл от Черно море, остана на пейката, но за сметка на това след дълго лечение на терена се появи юношата Петър Витанов.

Марек затрудни максимално ЦСКА, като дупничани можеха да открият резултата още в 14-ата минута, но преотстъпеният от Литекс Кристиян Петков не успя да преодолее на два пъти ветерана Стоян Колев.

Само три минути по-късно "армейците" откриха резултата след точно изпълнение на дузпа. Тя дойде след атака на Иван Стоянов и Мартин Камбуров, последният излезе сам срещу вратаря Михайлов, който го подкоси. Потърпевшият откри резултата, а малко по-късно Апостол Попов от ЦСКА беше принуден да напусне заради контузия.

В 22-ата минута обаче дупничани изравниха при втората си възможност в мача. Точен бе Кристиян Петков, който отне топката от неориентирания Стивън Сънди, опитал да спре центриране от ляво.

До края на първото полувреме ЦСКА наложи превес, но атаките на Маркович, Стоянов, Карачанаков и Камбуров не доведоха до нов гол. Три минути преди края на първото полувреме при поредното центриране от корнер вратарят Михайлов и защитата отбиха три последователни удара. Най-напред стреля Камбуров, след него младият Илиянов, а накрая и Чочев, но гол не падна.

Картината не се промени след почивката, като още в 6-ата минута на второто полувреме Тони Силва се озова на чиста позиция, но вратарят на Марек отново спаси.

Шест минути преди края влезлият през второто полувреме Маркиньос донесе успеха на ЦСКА, след като навлезе в наказателното поле при нас на Борис Галчев. Той пусна топката технично от дясно край стража на Марек, тя се отби в страничната греда и спря в мрежата.

Пет минути преди гола бразилецът с български паспорт имаше друг шанс, но тогава ударът му не намери очертанията на вратата. "Червените" можеха да стигнат и до трети гол минута преди края на редовното време, но Маркиньос и Тони Силва си попречиха взаимно да нанесат удар от 10 метра.

Състави:

ЦСКА: Стоян Колев, Апостол Попов, Венци Василев, Пламен Крачунов, Юлиян Илианов, Ивайло Чочев, Стивън Съндей, Антон Карачанаков, Иван Стоянов, Иван Маркович, Мартин Камбуров (Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Брайян Ереро, Маркиньос, Борис Галчев, Тони Силва, Тони Стоичков, Петър Витанов, Божидар Чорбаджийски, Александър Тунчев, Васил Попов)

Марек: Емил Михайлов, Мартин Димитров, Емил Виячки, Милен Лахчев, Димитър Пилев, Георги Стоичков, Денис Стоилов, Светослав Диков, Димитър Андонов, Петър Тончев, Кристиян Петков