ЦСКА би Ботев във Враца, сръбския Неймар с гол

Отборът на ЦСКА се поздрави с успех в последната си контрола преди старта на пролетния дял от първенството в А група. “Червените” се наложиха с 3:2 при гостуването си на Ботев (Враца).

Спарингът под връх Околчица бе организиран най-вече, за да могат новите попълнения на ЦСКА да получат още малко игрови опит преди началото на битките в А група, както и за да бъдат наблюдавани сръбския халф Иван Маркович и португалския бранител Нуно Ногейра, които карат проби. Наставникът Стойчо Младенов също така даде възможност за изява на някои от по-младите футболисти в отбора.

Попаденията за 31-кратните шампиони на България бяха дело на Марсиньо (28’), Маркович (58’) и Антон Карачанаков (60’). За домакините точни бяха Валериев (31’) и Апостолов, който се разписа от дузпа в 52’.

В отсъствието на повечето от титулярите, ЦСКА бе изведен с капитанската лента от Антон Карачанаков.

Експерименталният състав на “червените” започна срещата по-активно и можеше да поведе още в 7-ата минута, когато Иван Стоянов се откъсна по крилото и центрира остро в наказателното поле, където вратарят на Ботев изби топката, тя попадна в Григор Доплачиев, но добавката на младока попадна точно в тялото на падналия страж на домакините.

В 18’ ЦСКА организира чудесна атака, която завърши със силен удар на Марсиньо, но вратарят на врачани бе на мястото си и спаси. Три минути по-късно Иван Стоянов излезе очи в очи с Цветковски, но и този път стражът на Ботев не позволи да му отбележат гол.

Така се стигна до 28’, когато “армейците” най-накрая материализираха териториалното си превъзходство, повеждайки в резултата след чудесно изпълнен от Марсиньо пряк свободен удар.

Радостта на “червените” обаче не трая дълго, защото само три минути по-късно домакините изравниха също след изпълнение на фаул, дело на Цветомир Валериев.

При този резултат завърши и първото полувреме. Всички останали попадения паднаха в първите 15 минути на втората част. Първо врачани стигнаха до пълен обрат, повеждайки с 2:1, след като Йордан Апостолов бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ереро в наказателното поле.

Малко по-късно (58’) каращият проби Иван Маркович, известен с гръмкия си прякор “сръбския Неймар”, направи резултата 2:2, отбелязвайки красив гол с изстрел от границата на наказателното поле.

Две минути след това ЦСКА осъществи пълен обрат, а в прегръдките на съотборниците си се озова капитанът в този мач Антон Карачанаков, който се възползва от асистенция на Ереро в наказателното поле, оформяйки крайното 2:3.

ЦСКА можеше да се поздрави и с по-изразителна победа, но до края на мача пропуски направиха Долапчиев, Стоянов и Маркович.

"Червените" подновяват участието си в А група с визита на Черноморец следващия понеделник (24 февруари). Двубоят на стадион "Лазур" е от 17:15 часа.