ЦСКА без победа в априлско Вечно дерби от 9 години

ЦСКА може и да не е допуснал гол от Левски в 5-те изиграни Вечни дербита този сезон, но историята показва, че през месец април „червените“ нямат победа над големия си съперник вече 9 години.

За последно през 2005-та с гол на Христо Янев от дузпа „армейците“ спечелиха спора с 1:0 и станаха шампиони под ръководството на Миодраг Йешич. Иначе от 25 мача през април месец „сините“ имат 13 успеха срещу 8 за ЦСКА, което подчертава предимството на 26-кратните шампиони.

Също така Левски е в серия от 4 поредни победи над вечния враг в четвъртия месец от годината – последната е изключително сладка и идва миналия сезон, когато с попадение на Жоао Силва в 90-ата минута „сините“ печелят с 2:1.

През 2006-та пък Георги Иванов от дузпа носи успеха на Левски в знаменитата кампания, когато тимът става шампион, заличавайки 7 точки разлика от ЦСКА.

Възпитаниците на Елин Топузаков обаче са далеч от потенциала на предшествениците си и ще трябва да докажат на своите фенове, че заслужават великолепната подкрепа от трибуните. Основната задача на „сините“ е поне да разпечатат вратата на съперника, защото евентуална 4-та загуба само в рамките на един сезон ще бъде прекалено тежък удар върху реномето на 100-годишния клуб.