ЦСКА без конкуренция при дамите

Отборът на ЦСКА спечели голямото дерби на 19-ия кръг на НВЛ, след като надигра с 3-1 (25-22; 25-23; 21-25; 25-20) гейма като гост тима на Казанлък Волей в зала „Арсенал".

Двубоят започна равностойно, но шампионките показаха повече класа в първата част и стигнаха до успеха с 25-22. Вторият гейм бе изключително оспорван и равенството се запази до края. Домакините се виждаха като победителки, след като дръпнаха с 23-21, но ЦСКА изравни за 23-23, след което два поредни аута на „розите" дадоха успеха на „червените" след 25-23.

В третата част шампионките успяха да поведат рано-рано с 8-3, но момичетата на Стоян Гунчев не се предадоха и до второто техническо направиха страхотен обрат за 16-13. Серия от сервиси на Дани Найденова докара нещата до 20-14, но гостенките намалиха до 18-20 и наставникът на Казанлък взе почивка. До обрат, обаче, не се стигна и домакините надделяха с 25-21.

Четвъртата част започна с минимален аванс от 8-7 за „Розите", след което капитанът на ЦСКА Даниела Кънчева с чудесна поредица от страхотни сервиси даде преднина от 15-11 за своите. Домакините съумяха да намалят до 16-18, но за повече нямаха сили и загубиха мача с 1-3 гейма след 20-25.

След този успех „червените" вече имат 50 точки и се утвърдиха на първото място в класирането, докато Казанлък се смъкна на трета позиция с 43 пункта. Левски е втори с 45, а Марица четвърти с 40.