ЦСКА аут от Европа след ново 0:3 от Дукла

снимка: cskavolley.org

Волейболният тим на ЦСКА напусна европейските клубни турнири, след като тази вечер воденият от Александър Попов тим претърпя нова загуба с 0:3 (20:25, 21:25, 18:25) от чешкия Дукла в 1/16-финален мач за Купата на претендентите.

"Червените" загубиха със същия резултат и домакинството си в София, а днес отново не успяха да се противопоставят на отбора от Либерец.

В първите два гейма българите се държаха достойно, като домакините не успяваха да се откъснат в резултата.

Във втората част на няколко пъти ЦСКА дори повеждаше, но силите на играчите не достигнаха поне за почетен гейм. След като домакините поведоха с 2:0 волейболистите в червено окончателно се примириха с отпадането си и след 22 минути агония Дукла се поздрави с второ 3:0.

Така на осминафинал чешкият тим ще срещне победителя от двойката Войводина НС Семе (Нови Сад, Сърбия) - Униря (Деж, Румъния), които играят по-късно.