Цървена звезда разгроми Левски в Адриатическата лига

снимка: kkcrvenazvezda.rs

В популярната белградска зала "Пионир" отборът на Цървена звезда Телеком /Сърбия/ стартира с убедителна победа в Адриатическата лига по баскетбол, побеждавайки българския шампион Левски с 30 точки разлика - 85:55.

Левски бе воден от своя старши треньор Константин Папазов, който напусна популярно предаване на живо на българска телевизия и вчера на обяд пристигна в сръбската столица.

Българските баскетболисти доминираха след началния съдийски сигнал и бързо поведоха със 7 точки - 11:4, но с отлично включване на Лука Митрович домакините успяха да съкратят изоставането и първата четвърт завърши наравно - 17:17.

Възпитаниците на сръбския треньор Деян Радонич поведоха в резултата едва в 11-та минута, но във втората част се разигра 222-сантиметровият център на Цървена звезда /Белград/ Бобан Марянович и "звездашите", както наричат баскетболистите на популярния отбор, се прибраха на почивката със 7 точки преднина - 42:35.

През второто полувреме "Звездашите" доминираха тотално и поднесоха баскетболна атракция на своите почитатели в зала "Пионир", които бурно ги аплодираха след последния съдийски сигнал.