Цонга срещу Бердих на финала в Стокхолм

Поставеният под номер 1 в основната схема Жо-Вилфред Цонга (Франция) се класира за финала на тенис турнира в шведската столица Стокхолм, след като неговият съперник Маркос Багдатис се отказа в третия сет поради контузия в областта на адукторите.

Цонга, който в момента е под номер 7 в световната ранглиста, се класира за своя четвърти финал през тази година, като през този сезон той има и две спечелени титли - в Доха и Метц.

Във втория полуфинал Томаш Бердих (Чехия) победи испанеца Николас Алмагро с 6:3 и 6:2 само за един час и 9 минути игра.

Преди една седмица Бердих победи Цонга на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай (Китай), а иначе французинът води на чеха с 2:1 победи в досегашните им три мача.