Цонга надви Джокович в Шанхай, но отпадна от борбата

снимка: БГНЕС

Новата звезда на френския тенис Жо-Вилфред Цонга победи Новак Джокович с 2:1 сета (1:6, 7:5, 6:1) в последната среща на двамата от "златната група" на финалния турнир от сериите "Мастърс" в Шанхай.

 

Сръбският тенисист взе първия сет с категоричното 6:1, давайки само един гейм на французина.

 

През втория гейм шампионът от турнира в Париж Цонга се разигра и успя да се върне в мача след 7:5.

 

В последния трети сет Джокович пазеше силите си за полуфинала и записа само един гейм за 6:1 и така Цонга записа победа в Китай, но напуска турнира, докато Джокович продължава напред след 2 победи и 1 поражение.