
Жо-Вилфред Цонга победи в полуфинална среща Иван Любичич от Хърватия с 6:4, 7:6 и така французинът, който в първия кръг на надпреварата отстрани ракета номер 1 на България Григор Димитров, стана първият финалист на "Мастърс 500" в Ротердам.
Двубоят продължи 96 минути, като очаквано в срещата имаше само три пробива. Цонга наддееля след един пробив с 6:4 в първия сет, а във втория Любичич поведе с 4:1 гейма, но французинът се добра до тайбрек, в който Цонга се наложи с 8:6 точки, класирайки се за финала на надпреварата.
В сблъсъка за титлата френският тенисист ще се изправи срещу победителя от полуфиналния сблъсък между миналогодишния шампион Робин Сьодерлинг и сърбина Виктор Троицки.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ