Цонга класира Дел Потро за Шанхай

снимка: daylife.com

Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро се класира за финалния турнир "Мастърс" в Шанхай. Това стана, след като на полуфиналите Жо-Вилфрид Цонга (Франция) победи Джеймс Блейк (САЩ) с 6:4, 6:3.

 

Дел Потро се присъединява към Рафаел Надал (Испания), бившият №1 Роджър Федерер (Швейцария), Новак Джокович (Сърбия), Анди Мъри (Великобритания), Анди Родик (САЩ) и Николай Давиденко (Русия), които вече се класираха за турнира в Шанхай, който започва на 9-ти ноември.

 

Последното място ще заема победителят от утрешния финал в Париж - Цонга или Давид Налбандян (Аржентина). 23-годишният Цонга беше изключително развълнуван от достигането си до финала във френската столица.

 

"Това е сбъдната мечта за мен. Към такъв финал са били насочени мислите ми през цялата ми скромна кариера досега. Това е най-хубавото нещо в моя живот", каза французинът.