Цонга и Дел Потро доиграват мачовете си днес

Два мача от 4-ия кръг на мъжката схема на "Ролан Гарос" ще се доиграват днес, тъй като настъпилата снощи тъмнина не позволи завършването им.

Това са срещите между номер 5 в схемата Жо-Вилфред Цонга (Франция) и Станислас Вавринка (Швейцария), както и между номер 7 Томаш Бердих (Чехия) и Хуан Мартин Дел Потро (номер 9, Аржентина).

Подкрепяният от публиката Цонга води на швейцареца Вавринка с 6:4, 7:6 (8:6), 3:6, 3:6 и 4:2 в петия решителен сет. Другата среща бе спряна в третия сет, като Дел Потро води в резултата със 7:6 (8:6), 1:6, 6:3.

Цонга е само на два гейма от участието си на четвъртфинал, но първо трябва да победи Вавринка. Миналата година именно швейцарецът отстрани Цонга в Париж и сега показа, че може да се върне в мача след като отстъпваше с 0:2 сета. В петата част обаче представителят на домакините започна много по-енергично и поведе с 4:1, преди Вавринка да запази шансове.

В другата среща Дел Потро измъкна първия сет с драматичен тайбрек, но във втория беше буквално попилян от Томаш Бердих. В третата част аржентинецът реализира ранен пробив и спечели с 6:3, но победителят от този мач, който ще е и следващият съперник на Роджър Федерер, също ще стане известен днес.