Цонга и Алмагро започнаха с победи в Токио

Шампионът от 2009 година Жо-Вилфред Цонга (Франция) се класира за втория кръг на силния турнир по тенис на твърди кортове в японската столица Токио с награден фонд 1,44 милиона долара. Поставеният под номер 2 Цонга победи сънародника си Гаел Монфис с 6:3, 7:6(8) за 90 минути игра.

Осмият в световната ранглиста не даде нито една възможност за пробив на финалиста през 2010 година Монфис и заслужено продължава напред.

Цонга очаква във втория кръг победителя от мача между Иван Додиг (Хърватия) и участващия с "уайлд кард" представител на домакините Юичи Сугита.

Поставеният под номер 6 Николас Алмагро (Испания) пласира 11 аса при трудния успех над квалификантка Бенямин Бекер (Германия) със 7:6(4), 7:6(3), информира БТА.

Алмагро и Бекер не успяха да достигнат до пробив в срещата, а испанецът показа по-здрави нерви в решаващите разигравания в двата тайбрека и се реабилитира за отпадането в първия кръг при дебюта си в турнира през миналия сезон.

Алмарго ще срещне квалификанта Райън Харисън (САЩ) или Орасио Себайос (Аржентина) за място на четвъртфиналите.

В друг мач от първия кръг Александър Долгополов (Украйна) отнесе Даниел Брандс (Германия) с 6:3, 6:1 и по всяка вероятност във втория кръг ще играе срещу номер 8 Янко Типсаревич (Сърбия), който стартира утре срещу Виктор Ханеску (Румъния).