Цибулкова и На Ли ще спорят за титлата в Мелбърн

Днес се изиграха двата полуфинала в женската схема на Australian Open и станаха ясни имената на тенисистките, които ще, спорят за титлата на първоя за годинатан турнир от Големия шлем.

Едно е ясно - Мелбърн ще има нова кралица, след като двукратната шампионка Виктория Азаренка отпадна на четвъртфиналите.

Една срещу друга на финала в събота ще се изправят На Ли и Доминика Цибулкова.

За китайката това ще бъде трети мач за титлата, докато Цибулкова влиза в историята като първата словачка, която се класира за финал на турнир от Шлема.

Макар и малко изненадващ тазгодишният финал в “Мелбърн Парк” е напълно заслужен, като се има предвид представянето на двете финалистки.

На полуфиналите устремилата се към първа титла след загубите през 2011 и 2013 г. На Ли се наложи с 6:2, 6:4 над 19-годишната канадка Южени Бушар.

Китайката започна мача с впечатляваща серия от 5 поредни гейма, с което предреши изхода на първия сет. Бушар успя да върне един от пробивите, но това бе всичко.

Втората част бе доста по-оспорвана, като имаше цели 5 пробива, но На Ли направи с един повече и се поздрави с победата.

В другия полуфинал Доминика Цибулкова се разправи с Агнешка Радванска, разгромявайки я с 6:1, 6:2.

Така на финала в събота ще триумфира тенисистка, която никога не е вдигала трофея в Мелбърн. На Ли влиза като фаворитка, не само заради по-високото си класиране в ранглистата, но и заради четирите победи в предишните им четири мача.