Чутовен провал за Юнайтед и Ван Гаал в Шампионска лига (ВИДЕО)

За четвърти път в историята си Манчестър Юнайтед не можа да прескочи груповата фаза на Шампионска лига. Както се случи през сезоните 94/95, 05/06 и 11/12, така и сега „червените дяволи“ останаха извън първите две места на своята група при завръщането си в европейските клубни турнири.

Юнайтед отстъпи с 2:3 като гост на Волфсбург в последния шести кръг от групите, а по същото време, по не по-малко драматичен начин, ПСВ (Айндховен) спечели с 2:1 домакинството си на ЦСКА (Москва) и изпревари английския гранд на втората позиция.

Волфсбург завършва групата като лидер с 12 точки, а ПСВ е втори с 10, докато Юнайтед с осем ще трябва да се задоволи с участие в Лига Европа от догодина. ЦСКА е 4-ти с 4.

Още в 10-ата минута Антони Марсиал развали головата си суша и се разписа за първи път от 13 мача (690 игрови минути) през този сезон. Той получи великолепен извеждащ пас в коридор от Хуан Мата и останал сам срещу вратаря, прати топката покрай плонжа му за 0:1 с шестото си попадение от началото на кампанията във всички турнири.

Само четири минути обаче трая авансът на гостите, защото след центриране от пряк свободен удар на Рикардо Родригес защитниците на Юнайтед не можаха да опазят Налдо, който се измъкна пред тях и от въздуха с брилянтно воле насочи кълбото неспасяемо в мрежата на Давид де Хеа – 1:1.

Пълният отбрат бе осъществен в 30-ата минута от Виейриня, който на празна врата с елементарно докосване завърши фамозна многоходова атака на Волфсбург, елиминирала напълно бранителите на „червените дяволи“ с няколко бързи подавания.

Така само за половин час в игра в иначе най-отговорния си мач до момента през сезона Юнайтед инкасира толкова попадения, колкото в предишните си девет двубоя.

Манчестър Юнайтед имаше поне два фантастични шанса да стигне до равенството отново, като гол на Джеси Лингард бе отменен заради засада малко преди почивката, а в 60-ата минута Мемфис Депай със странична ножица провокира страхотна намеса от страна на Диего Беналио.

„Червените дяволи“ все пак стигнаха до заветния изравнителен гол, макар негов автор в 82-ата минута да бе Джошуа Гилавуги, който сам с глава прати топката в собствената си мрежа. 120 секунди по-късно обаче след центриране от корнер Налдо също с глава се разписа за крайното 3:2 и прати в екстаз феновете на Волфсбург.

All Goals - Wolfsburg 3-2 Manchester United...by Bundes_Liga

С гол на Сергей Игнашевич в 75-ата минута от дузпа откри резултата в полза на ЦСКА срещу ПСВ, но Люк де Йонг в 78-ата и Дейви Пропър в 86-ата осъществиха обрата за „филипсите“, които продължават към осминафиналите за сметка на Юнайтед.

All Goals Goal - PSV 2-1 CSKA Moscow - 08-12...by Bayeo