ЧУДО! Шотландският боец Мъри бе екзекутиран от самурая Нишикори в 5-сетов трилър

Сензация, каквато никой не е очаквал се случи на US open. Японецът Кей Нишикори отстрани на четвъртфинал супер фаворита Анди Мъри. Двубоят бе изключително драматичен и премина през редица обрати. В крайна сметка след 5 изтощителни сета и над 4 часа битка шотландският боец бе обезглавен от самурая Нишикори - 1:6, 6:4, 4:6, 6:1 и 7:5.

Тримуфът на японеца е едно малко чудо, защото до момента той изоставаше с 1-7 в преките двубои с Мъри и извън успеха на ATP финалите в Лондон през 2014-а, не му беше взимал сет в мъжкия тур.

Мачът стартира отлично за британеца, който спечели лесно първия сет с 6:1 с два пробива.

Във втората част обаче Нишикори показа характер. Японецът пръв допусна пробив за 2:3, но моментално го върна и изравни резултата - 3:3. Накрая той успя за втори път да пробие сервиса на Мъри в решаващия десети гейм, и спечели сета с 6:4.

Третият сет отново бе за фаворита Анди Мъри, който го взе с 6:4, макар че показа колебания.

Нишикори обаче демонстира воля и спечели безапелационно следващия сет с 6:1 срещу ядосания от едно решение на съдията Мъри.

Трилърът бе пълен във финалния сет. Тогава Нишикори на два пъти повеждаше с пробив, но и двата пъти Мъри успяваше да се върне в мача, а след това поведе и с 5:4. Японецът обаче бързо изравни, а след това стигна и до трети пробив за 6:5, след което на свой сервис бе концентриран и хвърли бомбата затваряйки сета и мача със 7:5.