Чудо! Петодивизионният Линкълн Сити е на 1/4 финал за ФА Къп след поредна сензация

снимка: The FA.com

Сензацията Линкълн Сити няма спирка за Купата на Англия. Тимът, състезаващ се в пета дивизия на Острова, изрита от най-стария футболен турнир в света елитния Бърнли след 1:0. Още по-впечатляващото е, че аутсайдерите сториха чудото като гост след като го победи като гост. След успеха Линкълн се класира за 1/4-финалите за първи път в 103-годишната си история.

Шон Рагет отбеляза с глава в 89-ата минута и хвърли е екстаз гостуващите фенове, шокирайки домакините и целия футболен свят. Линкълн е първият клуб от Футболната лига на Англия, който стига до четвъртфинал във ФА Къп от Втората световна война насам.

При попадението за Линкълн се наложи да се използва технологията за видеоповторения на голлинията. Тя доказа, че голът е редовен и това отприщи лавина от радост у футболистите от пета дивизия