Чудо! Лудогорец изтръгна историческа точка от Арсенал

Младите таланти на Лудогорец извършиха същинско чудо. Те спечелиха първа точка за България в младежката Шампионска лига. Формацията на "орлите" до 19 години изтръгна равенство 1:1 срещу Арсенал в мач от група А на турнира.

Мачът се игра на стадион "Георги Аспарухов" в столицата. Арсенал доминираше през целия мач и поведе с гол на 16-годишния Рийс Нелсън, който реализира в 33-а минута след пас на Джеф Аделайд. След почивката Лудогорец успя да изравни с попадение на Преслав Петров в 73-а минута, при една от редките контри на нашите момчета.

Въпреки престижния резултат, Лудогорец остава на последно място в група А с 1 точка. На двубоя в Лондон Лудогорец U19 падна класически с 0:3 от този противник, което може да е добра поличба и за батковците им, които довечера се изправят срещу Арсенал на Венгер.

Състави:

Лудогорец U19:Наумов, Славов, Великов, Младенов, Петров, Стоянов, Дост, Климентов, Александров (88-Илиев), Цвятков (71-Юнуз), Ковачев (90-Т.Иванов)

Арсенал U19: Кето, Джонсън (61-Ейома), Бола (46-Мургос), МакГуан, Да Граса, Биелик, Койл (74-Драгомир), Аделайд, Мавидиди, Мален, Нелсън.