Чудесен Везенков помогна на Барса да разгроми ПАО

снимка: twitter.com

Александър Везенков отбеляза 12 точки за отбора на Барселона, който победи със 72:57 (19:19, 17:12, 21:9, 15:17) гръцкия Панатинайкос в мач от баскетболната Евролига. Успехът изкачи каталунците на десето място в генералното класиране на турнира, като те вече са с баланс 5-5 и са равни с гостите от Гърция.

Везенков остана на игрището 16:17 минути, в които отбеляза две тройки и спечели пет борби. Барса пък изнесе като цяло страхотен мач в защита и вече има три поредни победи в Евролигата след трудното начало на сезона. Анте Томич отбеляза общо 16 точки, но десет от тях той наниза през първата четвъртина, която обаче завърши 19:19.

Барселона изгради големия си аванс през втората четвъртина, когато Алекс Ренфро записа първия си кош с екипа на каталунците, Стратос Перпероглу отбеляза от тройката, а Александър Везенков вкара следващите пет точки в полза на Барселона. Домакините се оттеглиха на полувремето именно с такъв аванс.

През второто полувреме разликата между Барса и Пао се увеличаваше непрекъснато като серия от кошове на Джоуи Дорси, Томич и Везенков доведоха и до най-голямата преднина за домакините при 63:46.