Човекът, който остави Меси на пейката

Аржентина се изправя срещу Колумбия късно тази вечер (реално в събота, но от 02:30 часа българско време) в звезден и дългоочакван четвъртфинален сблъсък от Копа Америка 2015. Селекционерът на „лос кафетерос“ Хосе Пекерман ще се изправи срещу „албиселесте“, на които бе начело по време на Световното първенство в Германия през 2006 година.

Пекерман никога няма да бъде особено оценяван в родината си Аржентина, главно заради странното си решение по време на срещата с Германия от Мондиал 2006 да... остави Лионел Меси на пейката!

По време на пресконференцията преди Аржентина – Колумбия журналист посочи, че през 2005 година Пекерман е определил Меси като „благословия за футбола като цяло“. „Благодаря, че помните това, защото повечето хора единствено се сещат за случая, когато оставих Меси на пейката“, каза треньорът.

През 2006 година на четвъртфиналите Германия елиминира Аржентина с 4:2 след изпълнение на дузпи, а решенията по време на мача на Пекерман са жестоко критикувани в страната му заради неуспешния изход от двубоя.

Аржентина тъкмо бе повела в резултата след почивката с гол на Роберто Аяла, когато Хуан Рамон Рикелме, намиращ се в страхотна форма, бе заменен за по-дефанзивния Естебан Камбиасо, а Меси изобщо не бе в титулярния състав.

Пекерман съвсем се съсредоточи върху запазване на преднината, когато 11 минути преди края замени Ернан Креспо с Хулио Крус. Секунди по-късно обаче с попадение на Мирослав Клозе Германия изравни, а по-късно спечели след изпълнение на дузпи.