Чок и Зуерлайн спечелиха титлата при танцовите двойки в София

Две двойки от САЩ заеха първите места при танцовите двойки на Световното първенство по фигурно пързаляне за юноши и девойк, което се проведе в Зимния Дворец на спорта в София.

 

Медисън Чок и Грег Зуерлайн взеха златото, а Мая Шибутани и Алекс Шибутани завоюваха среброто. Екатерина Риазанова и Джонатан Герейро от Русия са бронзови медалисти.

 

Двете американски двойки се състезават за първи път в тази възрастова група и са възпитаници на един и същи известен треньор - Игор Шпилбанд.

 

Мнението на треньора Шпилбанд за свойте възпитаници е, че и двете двойки са заслужили класирането. „Те работиха толкова здраво и наистина се развиват все по-добре", коментира специалистът.