Чочев качи Палермо на върха, а уж беше контузен

снимка: twitter.com

Ивайло Чочев, който отпадна от състава на България за контролата със Саудитска Арабия заради контузия, донесе победата на своя Палермо с 2:1 в гостуването на Кремонезе в мач от 14-ия кръг на италианската Серия "Б". Родният халф вкара решителното попадение за сицилианците и ги изкачи на върха в класирането.

Клейтън дос Сантос Машадо изведе домакините напред в резултата в 21-ата минута. Радостта им трая обаче само две минути, защото Андреа Рисполи изравни за Палермо в 23-ата. Ивайло Чочев пък избухна 8 минути след почивката и донесе важния успех за тима на Бруно Тедино.

Това бе шеста победа за сицилианците от началото на кампанията, като с нея те събраха 25 точки. Само с един пункт по-надолу са преследвачите Фрозиноне и Венеция, Парма има 23, а Кремонезе е 5-и с 21 точки.

Чочев се разписа за Палермо и миналия кръг при равенството 2:2 с Пескара. Халфът отпадна от групата на "лъвовете", които утре играят приятелска среща срещу Саудитска Арабия в Лисабон. Причината, която дадоха от щаба на България, бе контузия, измъчваща бившия играч на ЦСКА.