Чилич: Опитът, който натрупах в Мелбърн се оказа решаващ за победата ми

галерия:

Марин Чилич стана първият хърватин, класирал се на полуфинал в престижния турнир от Големия шлем Australian Open, надвивайки седмия поставен Анди Родик в третия си пет-сетов мач на кортовете в Мелбърн за тази година. Чилич спечели първите два сета, преди американеца да се върне в играта, благодарение на мощния си сервиз, довеждайки спора до финалния пети сет, взет от Чилич за крайното 7:6 (4), 6:3, 3:6, 2:6, 6:3.

„Това беше най-тежкия мач от началото на надпреварата, никак не ми бе лесно да надиграя Родик. Мисля, че опитът, който натрупах през седмица ми помогна да изляза спокоен в решаващия сет, въпреки че бях загубил предишните два", заяви победителят, който заема 14-тата позиция в схемата на турнира.

„Родик намери ритъма си на игра в хода на срещата и ми бе трудно да се противопоставя на мощната му игра. Започнах да губя сервиз-геймовете си и бях изпаднал в доста неприятна ситуация. Въпреки това успях да изцедя всичките си сили в последните няколко гейма. Така започнах да печеля точка след точка ... и стигнах до пробива, който реши мача в моя полза", добави хърватинът.

Чилич ще разбере противника си на 1/2-финала в Австралия след броени часове след края на срещата между световния номер 2 Рафаел Надал и Анди Мъри, която започна преди малко.