Чили схруска Австралия и се точи на Испания

Отборът на Чили стигна  до победа с 3:1 над Австралия в първи мач на двата тима в група B на Световното първенство по футбол в Бразилия.

Двубоят бе много драматичен като имаше атаки и пред двете врати до последната минута. Чили тръгна страхотно и отбеляза два гола за две минути, което даде солидна преднина на южноамериканците.

Алексис Санчес се разписа за 1:0 след грешка и разбъркване в наказателното поле. След това футболиста на Барселона изработи втория гол на чилийците. Австралия се върна в мача попадение на Тим Кейхил в 35-та минута.

Двата отбора изпуснаха по няколко много добри положения, като тези на „кенгурутата“ се оказаха фатални за крайния изход на мача.

Аржентинският наставник на Чили Хорхе Сампаоли започна малко изненадващо с Артуро Видал в халфовата линия на отбора. Халфът на Ювентус претърпя наскоро операция на коляното и се очакваше да почива за първите мачове от Мондиал 2014.

4093653

Освен него в Чили като титуляри започнаха Еуженио Мена, Маурисио Исла, Гари Медел, Гонзало Яра, Хорхе Валвидия, Чарлс Арангуис и Марсело Диас. В предни позиции треньора заложи на Алексис Санчес и Едуардо Варгас.

Гръцкият наставник на Австралия Анхелос Постекоглу пусна в игра Матю Риан на вратата, а пред него Иван Франжич, Джейсън Дейвидсън, Матю Спиранович, Алекс Уилкинсън. В халфовата линия титуляри стартираха Марк Милиган, Матю Леки, Томи Оар, Миел Йединак и ветерана Марк Брешано, а Тим Кейхил бе сам в предни позиции.

Чили започнаха вихрено срещата с много агресия в половината на съперника. Това доведе до няколко грешки в отбрана за „кенгурутата“. Най-добрият играч на „Ла Роха“ Алексис Санчес успя да отбележи в 12-та минута.

4093654

Той се възползва от объркване в защитата на Австралия и откри резултата. Само две минути по-късно Алексис задържа топката в половината на съперника и изчака докато Валдивия се освободи. След това Хорхе Валдивия с мощен удар от границата на наказателното поле матира вратаря за 2:0.

Натискът на Чили в тези минути бе осезаем и те можеха да решат мача. Австралийците продължаваха да губят лесно топката. Артуро Видал стреля неточно от далеч.

В този момент обаче отбора на Австралия се събуди. В 35-та минута Франич центрира на главата на Кейхил, който с глава се разписа за 1:2 и върна интригата в мача. Последваха много добри атаки на „кенгурутата“.

Кейхил можеше да стане герой, но вратаря Браво изби топката. Австралийците станаха по-агресивни в началото на второто полувреме. Кейхил се пребори със защитник и прати топката във вратата, но попадението бе отменено заради засада. Последва силен удар с глава на Марк Брешано избит отново от вратаря Клаудио Браво.

След тези пропуски изглежда силите на „кенгурутата“ не стигнаха. Алексис Санчес бе близо до нов гол, но Уилкинсън изби топката от голлинията. В края Чили отново взе инициативата в мача, стигна до трети гол дело на Жан Босежур, който с хубав удар от границата на наказателното поле оформи крайното 3:1.