Чили разнищи Боливия, успех за Еквадор (ВИДЕО)

Домакинът Чили постигна изразителна победа с 5:0 над Боливия в среща от третия кръг на Група А от Копа Америка 2015. Срещата се очакваше със завишен интерес, защото и двата отбора имаха по четири точки към момента, но на терена се оказа, че дерби реално няма да има.

Още в третата минута след подаване на Едуардо Варгас Чарлес Арангис откри резултата, а в 37-ата голямата звезда Алексис Санчес удвои преднината на домакините. На почивката нападателят на Арсенал и другият от лидерите на тима Артуро Видал бяха сменени и така халфът на Ювентус бе лишен от още възможности да увеличи головата си сметка до момента.

Видал е лидер сред голмайсторите на Копа Америка 2015 с три попадения, но точно преди разгрома над Боливия привлече интереса към себе си с катастрофата на своето Ферари, поради която загуби шофьорската си книжка.

Чарлес Арангис в 66-ата минута покачи резултата на 3:0 и прекърши каквито и да са били надежди на съперника. С втората си асистенция в мача Хорхе Валдивия осигури шанс на Гари Медел да се разпише за 4:0 в 79-ата минута, а крайният резултат бе оформен с автогол на Ралдес.

Чили приключва груповата фаза на първо място със 7 точки, а Боливия остава втори с 4. Трети е Еквадор с три, след като спечели с 2:1 двубоя с Мексико благодарение на попаденията на Боланьос и Енер Валенсия (за „ацтеките“ от дузпа се разписа Хименес).

Мексико остава последен с две точки, а Еквадор ще очаква благоприятно развитие на срещите в другите групи, за да заслужи място на четвъртфиналите. Два от трите отбора, завършили на трето място, получават квота за следващата фаза, но към момента с три точки и голова разлика 4:6 Еквадор е с най-слаби показатели.