Чили и Еквадор хванаха влака за Мондиала, Уругвай ще играе бараж (ВИДЕО)

Отборите на Чили и Еквадор взеха последните директни визи от зона "Южна Америка" за Световното първенство в Бразилия догодина и така се присъединиха към Аржентина и Колумбия, които вече си бяха осигурили участие.

Тази нощ се изиграха последните мачове в зона "Южна Америка" и станаха ясни и последните неизвестни. Чили се наложи над Еквадор с 2:1, Колумбия победи Парагвай като гост със същия резултат, а в най-интересния мач от кръга Уругвай надделя над Аржентина с 3:2.

Аржентина бе без голямата си звезда Лионел Меси, който се възстановява от контузия. Уругвай на два пъти повеждаше в резултата след попадения на Кристиан Родригес (5') и Луис Суарес от дузпа (34'), но гостите се връщаха в мача след голове на Макси Родригес в 15' и 41' минута. Крайното 3:2 оформи Единсон Кавани в началото на второто полувреме (50').

В зона "Южна Америка" остава да се изиграе още един мач - Перу - Боливия, но резултатът от него не може да повлияе на класирането в групата.

Престижната победа над Аржентина обаче не се оказа достатъчна на "урусите" да си осигурят директно класиране за Мондиал 2014, след като Кавани и компания завършиха на пето място в групата.

Това означава, че Уругвай ще трябва да играе бараж с представителя на зона "Азия" - Йордания за място на световните финали. Първият мач е на 15 ноември, а реваншът - четири дни по-късно (19 ноември).