Чикаго взе поредната си жертва в НХЛ, този път го отнесе Детройт

Патрик Кейн продължи успешната серия на отбора на Чикаго, който се наложи с 2:1 след дузпи срещу Детройт и взе точки в 22-и пореден мач от настоящия сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Кейн беше точен с изравнителен гол за 1:1 едва 2:02 минути преди финалната сирена на неделния мач в зала "Джо Луис", а след това наниза единствената шайба при изпълнението на дузпи. Кори Крофърд пък отрази всички свободни удари на Детройт в края на мача, а освен това завърши с 32 спасявания на вратата на победителите.

Освен че има точки в 22 поредни мача през този сезон, Чикаго продължава серията си от края на миналия до 28 срещи.

Последният път, когато шампионите от 2010 година загубиха в редовното време, беше на 25 март срещу Нешвил, посочва БТА. С това те достигнаха до втората най-продължителна серия в историята на НХЛ и изостават със седем успешни мача от рекордьора Филаделфия.

Артьом Анисимов вкара в добавената част, а Сергей Бобровски отрази 18 шайби за победа на Кълъмбъс с 2:1 над Колорадо. Вини Проспал добави другото попадение за победителите.