Чикаго с пореден успех в НХЛ

Лидерът в националната хокейна лига Чикаго продължава рекордната си серия за най-много поредни мача без загуба в редовното време.

Тази нощ Чикаго победи Едмънтън с 3:2 (след продължение) и вече 19 поредни мача не познава вкуса на поражението в редовното време. Мариан Хоса вкара победния гол за своя тим в 1:44 минута на продължението след пас на Патрик Шарп.

Патрик Кейн и Виктор Сталберг пък се разписаха за победителите в редовното време. Победата е шеста поредна за Блекхоукс. За Едмънтън реализираха Нейл Якупов и Джеф Петри.

Лос Анджелис Кингс победи Анахайм с 5:2 и постигна четвърта поредна победа. Слава Войнов вкара решителното попадение за 3:2, с което "Кралете" поведоха в третия период, а Дъстън Браун добави гол и асистенция, която е под номер 200 в кариерата му.

Поражението прекъсна серията на Анахайм от шест поредни победи.