Чикаго с немислим обрат, Бътлър помогна с 42 точки (ВИДЕО)

Отборът на Ню Йорк Никс победи Атланта Хоукс със 111:97 у дома в двубой от НБА. Отделните части завършиха 22:21, 33:24, 31:31 и 25:21.

30-годишният Арън Афлало бе в основата на успеха с отбелязани 38 точки, а съотборникът му Брук Лопес завърши с дабъл-дабъл - 16 точки и 11 борби.

За гостите най-резултатен стана Пол Милсап с 19 точки.

Чикаго Булс пък спечели по драматичен начин гостуването си на Торонто Раптърс със 115:113. Пет и половина минути преди края на срещата "биковете" губеха с 12 точки, но в оставащото време вкараха 24 точки, а домакините само 10. 26-годишният Джими Бътлър реализира 42 точки за Чикаго.

В друга среща от НБА Маями Хийт разгроми Вашингтон Уизардс с 97:75 като гост. Ключова в срещата стана втората четвърт, която бе спечелена от "горещите" с 25:7. Крис Бош вкара 23 точки за Маями, а Джон Уол 14 за домакините.