Чикаго с драматичен успех над Маями, Роуз с най-слабия си мач за сезона

Чикаго победи изключително драматично с 96:86 Маями Хийт след продължение в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

По този начин „биковете" си осигуриха голяма преднина в класирането на Източната конференция. Активът им е 45-17, докато този на „горещите" е 40-17. Редовният сезон в лигата приключва на 26-и април.

Ключово за успеха на Чикаго се оказа включването на играчите от резервната скамейка. Тъй наречените „бенч плейърс" реализираха цели 47 точки срещу само 7 на „горещите" резерви.

Маями водеше почти през целия двубой, а звездата на Булс Дерик Роус свали ботуша от крака си и се включи в срещата, но записа трагичен процент и вкара едва 2 точки (1-13 стрелба) и треньорът го извади през третата четвърт. Най-полезният играч в редовния сезон за миналата година така и не се появи повече на терена.

В неговото отсъствие с отговорността се нагърбиха резервите Си Джей Уотсън и Кайл Корвър. И двамата се оказаха в основата на обрата, като Корвър наниза няколко решаващи тройки, а при три точки аванс за Маями резервният плеймейкър на Чикаго Уотсън стреля невероятно трудна тройка с отскок назад и през човек, за да изравни резултата две секунди преди сирената. В ответната атака Уейд не успя да вкара и мачът влезе в продължения.

За пореден път Леброн Джеймс се покри в решаващите минути на срещата и вместо да бъде лидер на своя отбор, се покри и стреля само два пъти и то безуспешно. Феноменалната скамейка на Чикаго буквално премаза своя съперник и Уотсън, Корвър и Таж Гибсън осигуриха успеха за своите.

Все пак Леброн Джеймс може да се похвали, че е най-резултатният играч в двубоя. Той завърши с 30 точки, 6 борби и 5 асистенции, но в крайна сметка отново изневери във важните моменти. Уейд добави 21 точки, а Бош 20.

5 човека от състава на Чикаго завършиха с двуцифрен точков актив. Карлос Буузър беше най-резултатен със своите 19 точки, но заслугата за обрата определено е на Уотсън и Корвър. Плеймейкърът реализира 16 точки и добави 9 асистенции за 27 минути игра, докато специалистът в стрелбата от зоната за 3 точки наниза цели 5 тройки от шестте си опита.

Друга резерва - Таж Гибсън, се отчете с 11 точки, от които 5 бяха в продълженията на двубоя.