Чикаго с 16-та поредна победа в редовното време

Лидерът в националната хокейна лига Чикаго продължи серията си без загуба в редовното време от началото на сезона, след като се наложи над гостуващия Ванкувър с 4:3 с дузпи.

Така Чикаго изравни рекорда на Анахайм от 2006/2007 година от 16 поредни мача без поражение в редовното време, припомня БТА. Домакините пропиляха аванс от два гола в последните 2:42 минути на мача, но все пак стигнаха до трети пореден успех с решаващия гол на Андрю Шоу при дузпите.

Мариан Хоса се разписа два пъти, а Патрик Шарп добави едно попадение за Чикаго, който взе добър аванс от 3:1. Александър Едлер и Кевин Бикса изравниха в края, като асистенции и за двата гола записа Хенрик Седин. Вратарят Рей Емъри отрази 29 шайби за успеха.

Монреал постигна пета поредна победа в лигата след 3:1 над Ню Йорк Рейнджърс като гост и излезе на върха в Източната конференция. Антон Стралман изведе домакините напред в средата на мача, но канадците стигнаха до пълен обрат, въпреки че отправиха само 18 удара към вратата на Хенрик Лундквист. Макс Пасиорети изравни малко преди края на втората част, а в последната третина Алекс Галченюк и Рафаел Диас решиха всичко.

Шей Уебър вкара в 44-ата секунда на продължението и донесе победата на Нешвил над гостуващия Детройт с 4:3. Крейг Смит, Габриел Бърк и Роман Йоси също се разписаха за домакините, които прекъснаха серия от две поредни загуби. Даниел Клиъри, Джордън Туутуу и Павел Дацюк вкараха за Детройт, който загуби за четвърти път поред.

Сан Хосе прекъсна поредица от седем поражения след 2:1 като гост на Сейнт Луис. Джон Торнтън и Тим Кенеди реализира попаденията, а вратарят Анти Ниеми отрази 25 шайби за успеха. Домакините загубиха пети пореден мач в собствената си зала, въпреки че откриха резултата чрез Патрик Берглунд в средата на първата третина.

Шампионът Лос Анджелис вкара два гола в последната минута и стигна до победата с 3:1 над домакина Едмънтън. Джеф Картър изведе гостите напред 49,6 секунди преди края, а Джаред Стол се разписа на празна врата 22 секунди преди сирената за успеха.

Колин Фрейзър откри резултата за носителя на купа "Стенли" през втората част, а вратарят Джонатан Куик направи 23 спасявания. Сам Ганър изравни за домакините към края на втората третина, а вратарят Николай Хабибулин спаси 35 удара, но и това не помогна да бъде избегнато поражението.