Чикаго пречупи Бостън след драма с 3 продължения в мач №1

Андрю Шоу вкара след рикошет в третото продължение при победа на Чикаго Блекхоукс с 4:3 над Бостън Брюинс в първа среща от финала в НХЛ, играна в Чикаго.

Михал Росивал изстреля шайбата от дясната част на нападението на Чикаго след 12:08 минути игра в третото продължение, а тя се отклони в Дейв Боланд и Шоу, преди да премине покрай вратаря на гостите Тука Раск. Това се случи малко след удар на Яромир Ягър, който беше много близо до гола в края на второто продължение.

Каспарс Даугавинс също пропусна добро положение за "мечоците" в добавените части. Бостън водеше дълго време в мача с двете шайби на Милан Лучич и тази на Патрис Бержерон, но Брендън Саад, Дейв Боланд и Джони Одуя изравниха до 3:3 и изпратиха мача в продължения.

След като в две от продълженията Чикаго и Бостън не успяха да си отбележат гол, в герой за Блекхоукс  се превърна Андрю Шоу, който най-накрая преодоля вратаря на гостите, за да донесе победата на своя отбор.