Чикаго поведе с 3-2 победи на Атланта и е на крачка от финал на Изток

Отборът на Чикаго постигна ценна домакинска победа с 95:83 над тима на Атланта в 5-тата среща от полуфиналната серия между двата тима в Източната конференция на НБА. След успеха "биковете" поведоха с 3-2 победи в серията и са на крачка от класиране за финал в конференцията.

Шестият мач от серията, който може да се окаже и последен, е в залата на Атланта, в 3:00 часа българско време в нощта на четвъртък срещу петък, а победителят от сблъсъка ще се изправи във финала на Изток срещу Маями или Бостън, които мерят сили в другия полуфинал като в момента "горещите" имат преднина от 3-1 успеха.

Чикаго поведе от самото начало на срещата като домакините поддържаха преднина от 5-10 точки почти през цялото време на мача. В последната четвърт гостите се опитаха да направят обрат и 5 минути преди края на мача разликата бе 6 точки 85:79 за "биковете", но усилията на играчите на Атланта не се оказаха достатъчни и тимът преклони глава пред Чикаго.

Поредния си силен мач за домакините изигра избраният за MVP на редовния сезон Дерик Роуз. Лидерът на "биковете" отбеляза 33 точки и даде 9 асистенции за успеха на своя тим. Денг пък добави 23 пункта за победителите, а с по 11 точки за Чикаго се отчетоха Буузър, Богънс и резервата Гибсън, който направи отлично включване. Центърът Буузър пък подплати добрата си игра и с цели 12 борби, оформяйки дабъл-дабъл.

За "Ястребите" гардът Джеф Тийг бе най-резултатен с 21 пункта, а двуцифрен актив от точки записаха още Смит, Джонсън, Харфорд и Пачулия, но усилията им не се оказаха достатъчни и Атланта преклони глава пред "биковете".