Чикаго Блекхоукс победи Сан Хосе Шаркс с 4:3 след продължение

снимка: АП

Отборът на Чикаго Блекхоукс постигна четвърта поредна победа и седми пореден успех у дома, след като тази нощ се наложи с 4:3 след продължение над Сан Хосе Шаркс в мач от редовния сезон на НХЛ.

Първата третина завърши при резултат 1:1, като Брент Сопел откри за домакините от Чикаго, а Дани Хийтли възстанови равенството пет минути преди края на частта.

„Акулите" поведоха с 3:1 след два бързи гола на Джейсън Демерс и Патрик Марло в началото на втората третина, но с голове на Патрик Кейн и Джон Мадън домакините успяха да доведат нещата до 3:3.

В последната част двата отбора не успяха да си отбележат гол и така се стигна до продължение, в което Брент Сийбрук донесе победата за Чикаго с попадение 40 секунди след началото на 5-минутното добавено време.

След този успех Блекхоукс се изкачиха на трето място в Западната конференция на НХЛ с актив от 14 победи и 5 загуби, а Сан Хосе продължават да са лидери в конференцията с актив от 18 победи и 4 загуби.