Четвъртодивизионен тим изхвърли Бордо от Купата след драма с 3 червени картона

снимка: twitter.com

Отборът на Гранвил, който се състезава в четвъртото ниво на футболната йерархия във Франция, постигна една от най-великите победи в своята история. Скромните французи надвиха с 2:1 след продължения елитния Бордо и го изхвърлиха на 1/32-финалите за Купата на страната.

Двубоят бе истинска драма, тъй като домакините от Гранвил изравниха в последната минута от редовното време, а в мача имаше цели 3 червени картона - всички на сметката на жирондинци.

Гостите поведоха в 37-ата минута чрез Санакаре и изглеждаше, че ще запазят аванса си до края на мача. В 85-ата минута Юсуф Сабали от Бордо бе изгонен, а в 90-ата домакините стигнаха до равенството чрез Съливан Мартине. Със своето попадение той вкара мача в продължения.

Там съдбата на Бордо бе ужасяваща. В 102-ата минута Тома Карике остави гостите с 9 души на терена, а това доведе и до дузпа в полза на Гранвил. Зад бялата точка застана Ладисла Дуниама и бе безкомпромисен, за да обърне резултата в полза на домакините.

Гостите завършиха мача с 8 души - в 110-ата минута Ярослав Плашил получи червен картон и така горчилката за жирондинци бе повече от ужасна.

Марсилия едва се промъкна на 1/16-финалите. Тимът на Руди Гарсия надви у дома с 1:0 след продължения Валансиен. Голът бе дело на Джордан Амави в 103-ата минута. Лориен победи Анже като гост с 2:0, Сент Етиен наказа Ним у дома със същия резултат, а Страсбург и Дижон спретнаха драма с продължения. В нея Страсбург спечели с 3:2 и се класира за 1/16-финалите.