Четвърти успех поред за "малката" Борусия

Борусия Мьонхенгладбах се наложи с 2:0 над Щутгарт и спечели четвърта поредна победа в елитната дивизия на германското първенство по футбол.

Трите точки ще оставят тима на четвърто място и след изиграването на останалите срещи от 13-ия кръг на Бундеслигата, докато Щутгарт е осми и равен с Майнц.

Рафаел и Оскар Вендт се разписаха в двете полувремена на мача и с това Борусия превърна своето игрово превъзходство в категорична победа.

Рафаел се разписа в 37-та минута след асистенция на Патрик Херман, след като гостите отнеха топката в центъра на терена при грешка на играчите на Щутгарт. Вендт пък подсигури победата в 73-та минута, след като Херман записа второ голово подаване.

Единственото положение за Щутгарт пропусна Ведад Ибишевич.

"Контролирахме играта в 70 процента от мача и заслужихме победата. Вторият гол обаче трябваше да падне доста по-рано", заяви старши треньорът на Мьонхенгладбах - Люсиан Фавр.