Четирима българи в действие във Втора Бундеслига

Четирима българи играха снощи в мачовете от 32-ия кръг на германската Втора Бундеслига, информира БТА.

Димитър Рангелов записа пълни 90 минути за Енерги (Котбус) при равенството 1:1 у дома срещу Бохум. Нападателят, който има 11 гола от началото на сезона, този път не успя да се разпише. Попадението за Енерги вкара Раймеринк през първото полувреме, а за гостите от Бохум изравни Фогт след почивката.

Илиян Мицански започна като титуляр за ФСВ Франкфурт при домакинското равенство 1:1 срещу осигурилия си вече промоция за елита Гройтер Фюрт. В състава на Гройтер Фюрт като резерва влезе Асен Караславов. Двамата българи обаче се засякоха на терена едва за четири минути, тъй като Мицански бе заменен в 81-а минута от Юн, а Караславов се появи на терена четири минути по-рано на мястото на автора на гола за Гройтерф Фюрт - Нериг.

Валери Домовчийски влезе като резерва за Дуисбург при нулевото равенство като гост на Айнтрахт Брауншвайг. Бившият нападател на Левски смени Джасула в 62-а минута.

В класирането води Гройтер Фюрт с 68 точки, следван от Айнтрахт Франкфурт 65, Падерборн 58, Фортуна Дюселдорф 57 и други.