Четири гола на Диего Милито не стигнаха за победа над Палермо - 4:4

Отборите на Интер и Палермо сътвориха истинско шоу в двубоя между двата тима завършил 4:4 на „Сан Сиро".

Аржентинският нападател Диего Милито показа, че се намира в страхотна форма след като отбеляза 4 гола за „нерадзурите". Това обаче не се оказа достатъчно за да може Интер да вземе трите точки в този мач. Другият виновник за това е Фабрицио Миколи, който пък записа хеттрик за Палермо. Двубоят се игра при трудни условия като валеше сняг и на места терена бе заснежен.

Палермо откри резултата в 16-та минута, когато след перфектно центриране на Фабрицио Миколо - Андреа Мантовани бе точен за 1:0. Само шест минути по-късно Диего Милито изравни след подаване на Майкон.

Двата тима предложиха много атрактивен футбол като имаше положения и пред двете врати. В началото на второто полувреме Фабрицио Миколи отново наказа защитата на Интер с хубав изстрел и Плаермо поведе с 2:1.

Отговорът на „нерадзурите" този път бе мигновенен. Две минути по-късно Нагамото бе съборен в наказателното поле и Диего Милито бе точен от бялата точка с втория си гол в мача в 55-та минута.

След още шест минути Милито оформи своя хеттрик след като получи пас с глава от Камбиасо в наказателното поле. Така за първи път Интер излезе напред в резултата. Миколи не бе казал последната си дума и в 66-та с глава направи резултата 3:3.

Зрителите на този двубой не успяха да си поемат въздух преди да видят следващия гол в мача, който бе дело отново на Диего Милито. Аржентинецът показа отново страхотната си форма след подаване на Пацини и с плътен удар не даде шансове на Вивиано.

Това може би поуспокои доамкините, които водеха с 4:3, но Миколи не бе казал последната си дума. Пет минути преди края Иличич с извеждащо подаване намери Миколи, който с удар в далечни ъгъл не остави шансове на Жулио Сезар.

Така Интер остава на пето място с 36 точки, докато Палермо е с 28 точки.