Четири българки ще участват на тенис турнир в Крайова

галерия:

снимка: racketi.com

Масирано участие на български тенисистки има на турнира на клей в Крайова, Румъния, с награден фонд 10 000 долара. Цели четири наши представителки започват в основната схема.

 

Втора в схемата е Далия Зафирова. Тя започва с двубой срещу Наоми Трейн (Австралия), която участва с „уайлд кард". Пета поставена е Таня Германлиева и ще играе в първия кръг с Алиса Юлияна Калусериу от Румъния, която също е в турнира с покана.

 

Ветеранката Биляна Павлова излиза срещу рускинята Юлия Парасюк. През квалификациите пък премина отново Десислава Младенова. Левичарката пак излиза срещу седмата в схемата Александра Каданту (Румъния), от която загуби преди седмица в Букурещ.

 

Българки ще участват и в турнира на двойки. Германлиева и Младенова започват срещу Негрин (Австрия) и Негоци (Австралия). Далия Зафирова и Магдалина Гоня от Румъния излизат срещу местните тенисистки Калусериу и Раду.